Jakie ankiety warto przeprowadzać?

Istnieje wiele rodzajów ankiet, które warto przeprowadzać, aby przedsiębiorstwo prawidłowo funkcjonowało. Na podstawie informacji zdobytych w ankietach osoby zarządzające firmą mogą podejmować lepsze decyzje. Na jakie ankiety warto się więc zdecydować posiadając własne przedsiębiorstwo?

Ankieta końcowa

W tego typu ankiecie pracodawca chce się dowiedzieć, dlaczego cenieni pracownicy decydują się na odejście z firmy. Istnieją setki powodów, dla których ludzie odchodzą z pracy - konflikty osobowościowe z innymi pracownikami lub kierownikami, brak możliwości awansu, brak korzyści finansowych lub dodatkowych, ale czasami jest to spowodowane powodami niezwiązanymi z pracą lub środowiskiem pracy. Dlatego tak ważne jest, aby zawrzeć w niej różne rodzaje pytań ankietowych, takie jak:

Dzięki tego typu ankiecie oprócz tego, że dowiesz się dlaczego pracownicy zdecydowali się opuścić Twoją firmę, to będzie to dla Ciebie silnym wskaźnikiem ulepszeń, które można wprowadzić w zakresie opisu stanowiska pracy lub ogólnego zadowolenia pracowników. Co więcej, regularne ankiety zmniejszą rotację pracowników, a dzięki wczesnemu rozwiązywaniu drobnych problemów, pomogą zwiększyć produktywność i zaangażowanie osób zatrudnionych.

Badanie świadomości marki

Podczas gdy Ty możesz znać swoją markę na wylot, nie zawsze jest to prawdą dla Twoich klientów. Świadomość tego, co oznacza Twoja marka, jakie znaczenie ma nazwa lub logo Twojej firmy jest tym, co utrzymuje Twoją konkurencyjność na rynku. Tworzenie świadomości marki jest jednym z pierwszych kroków w budowaniu społeczności. Ten typ ankiety, w połączeniu z danymi z badań rynkowych, pozwala na stworzenie różnego rodzaju komunikatów marketingowych, które mogą komunikować nazwę Twojej marki oraz produkty lub usługi, które są z nią związane. Istnieje 6 głównych wskaźników, o których powinieneś pamiętać, kiedy chcesz zacząć mierzyć świadomość swojej marki:

Niektóre korzyści z pomiaru świadomości marki są następujące:

Przedstawione ankiety są bardzo istotne dla funkcjonowania każdej firmy. Dzięki nim właściciele przedsiębiorstw będą w stanie utrzymać pracowników. Jeśli nie wiesz, jak przeprowadzić ankietę końcową, czy też badanie świadomości marki warto, abyś skorzystał z usług Centrum Badawczo-Rozwojowego Biostat®. Jest to firma zajmująca się realizacją różnego rodzaju ankiet od początku do końca, bądź poszczególnym etapem. Dzięki temu uzyskasz pełne raporty, na podstawie których wprowadzisz zmiany do dalszych działań.

Najczęściej zadawane pytania
(FAQ)
Jakie będą potencjalne korzyści przyszłych badań satysfakcji klientów dla firm?

Przyszłe badania satysfakcji klientów mogą przynieść korzyści w postaci lepszego zrozumienia klientów, identyfikacji nowych możliwości biznesowych, poprawy relacji z klientami, wzrostu lojalności klientów i zwiększenia konkurencyjności firmy.

Jakie wyzwania niesie ze sobą przyszłość badania satysfakcji klientów?

W przyszłości należy skoncentrować się na rozwiązaniu wyzwań związanych z ochroną danych osobowych, zwiększeniem udziału klientów w badaniach, zapewnieniem reprezentatywności próby oraz zapewnieniem uczciwości i wiarygodności wyników.

Jakie znaczenie mają dane jakościowe w przyszłych badaniach satysfakcji klientów?

Dane jakościowe, takie jak opinie klientów, komentarze czy sugestie, stanowią cenne źródło informacji o doświadczeniach klientów i mogą pomóc w zidentyfikowaniu konkretnych obszarów do poprawy.

ankiety online
Logo
Badania
satysfakcji klientów
To współcześnie konieczny
warunek uzyskania przewagi
konkurencyjnej
O nas
O nas Referencje SurvGoTM
Materiały
Artykuły Przykładowe ankiety
Dane adresowe
BioStat
ul. Kowalczyka 17
Rybnik 44-206

Tel: (+48) 22 12 28 025
Tel. kom.: (+48) 668 300 664
E-mail: biuro@biostat.com.pl
© BioStat 2018 Mapa Strony