Program do badań ankietowych satysfakcji klienta

Badania satysfakcji klientów

 

Sprzedaż w Twojej firmie nie idzie tak, jakbyś tego oczekiwał? Coraz częściej jesteś świadkiem tego, jak dotychczasowi Klienci odchodzą do konkurencji? Zapewne zatem zaniedbałeś podstawową zasadę współczesnego marketingu. Polega ona na tym, by nawiązywać z Klientem stałą więź, a nie skupiać się jedynie na sprzedaży. Musisz dać mi odczuć, że zależy Ci na jego satysfakcji i spełnianiu potrzeb. Badania satysfakcji klienta to doskonały krok w tym właśnie kierunku. Dowiedz się zatem na czym one polegają, w jaki sposób się je przeprowadza oraz poznaj korzyści płynące z wdrażania uzyskanych wniosków.

System do ankiet online

Pamiętaj o tym, aby w jak największym stopniu ułatwić Klientom dzielenie się własną opinią. Nie powinni oni mieć jakiegokolwiek problemu z dostępem do ankiety z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie. Może to zapewnić jedynie elektroniczna ankietyzacja. Wówczas badani logują się do systemu poprzez podanie danych identyfikacyjnych (login i hasło) lub jednorazowego kodu. Mają tym samym poczucie, że ich odpowiedzi są całkowicie anonimowe – w związku z czym są skłonni do udzielania szczerych odpowiedzi.

Program do badań powinien umożliwić Ci bieżącą edycję pytań i odpowiedzi ankietowych. Jest to istotne przede wszystkim w przypadku, jeżeli decydujesz się na badania cykliczne. Bo przecież opinia klientów może zmieniać się w czasie. Dlatego też warto na podstawie bieżących wniosków prowadzać konieczne modyfikacje, tak aby wnioski z pomiarów były w jak największym stopniu przydatne.

Po co prowadzić badania opinii klienta?

Przede wszystkim po to, aby budować jego długotrwałą lojalność względem oferowanych marek. Klient niekonieczne zwraca uwagę jedynie na samą jakość produktów czy usług. Nie mniej ważna jest dla niego życzliwa i kompetentna obsługa czy też pozytywne skojarzenia marką. Jeżeli nie zapytasz ich wprost o opinie na ten temat, nagle może okazać się, że Twoja firma zmierza do biznesowej katastrofy. Dlatego właśnie warto umożliwić Klientom zgłaszanie uwag, propozycji zmian, a także pochwał.

W dłuższej perspektywie kierowanie się opiniami Klientów przełoży się na poprawę wizerunku firmy, wysokie przywiązanie do marki, a w konsekwencji przychody generowane przez Ciebie będą systematycznie wzrastać. Okazuje się więc, że efekty badań satysfakcji klientów mogą przerosnąć nawet wysokobudżetowe kampanie reklamowe.

Podsumowanie

Nie przegap więc szansy na to, aby uzyskać tak ważną przewagę konkurencyjną. Nawiąż z Klientami dialog i buduj wieź zaufania. Pytaj ich o opinie i na ich podstawie wprowadzaj konieczne zmiany. Zyskają na tym wszyscy – zarówno Twoja firma, jak i sami Klienci. 

Najczęściej zadawane pytania
(FAQ)
Czym jest program do realizacji badań online SurvGo?

Program do realiazcji badań online SurvGo pozwala na samodzielną realizacje badań. Dzięki modułowi do tworzenia kwestioanriusza możesz stworzyć własne narzędzie badawcze a następnie zrealizować je na własnej próbie lub skorzystać z respondentów panelu Badanie-Opinii.pl.

Ile kosztuje badanie w SurvGo?

Koszt realizacji badania zależy od sposobu realizacji badania. Badania na własnej grupie można przeprowadzić już od kilkudziesięciu złotych. Badania relaizowane na panelu są wyceniane indywidualnie na podstawie liczby pytań oraz liczby reposndentów.

Czy warto korzystać z programów do tworzenia ankiet online?

Oczywiście! Takie programy oferują wiele korzyści, takich jak łatwość w tworzeniu i edycji ankiet, elastyczność w dostosowywaniu wyglądu i układu ankiet, możliwość szybkiego zbierania danych od respondentów, automatyczną analizę wyników oraz możliwość łatwego udostępniania ankiet respondentom za pośrednictwem różnych kanałów komunikacji.

Logo
Badania
satysfakcji klientów
To współcześnie konieczny
warunek uzyskania przewagi
konkurencyjnej
O nas
O nas Referencje SurvGoTM
Materiały
Artykuły Przykładowe ankiety
Dane adresowe
BioStat
ul. Kowalczyka 17
Rybnik 44-206

Tel: (+48) 22 12 28 025
Tel. kom.: (+48) 668 300 664
E-mail: biuro@biostat.com.pl
© BioStat 2018 Mapa Strony